zerwij z nałogiem Czas leci

Papierosy ziołowe a aparycja – jak przywrócić cerze młodzieńczy wygląd

Papierosy ziołowe a aparycja – jak przywrócić cerze młodzieńczy wygląd

Wielu palaczy – w tym większość kobiet – zauważa negatywne zmiany w swoim wyglądzie. Porównując się ze swymi rówieśnikami zauważają znaczne pogorszenie stanu cery, a przy tym wrażenie o wiele starszego wieku. Niestety główną przyczyną jest nikotyna zawarta w tytoniu. Związek ten uszkadza części składowe komórek skóry (np. fibroblasty czy keratynocyty) za sprawą uwalniania coraz większej ilości wolnych rodników. Jakie są tego konsekwencje i jak z tym walczyć? Odpowiedź poniżej.

Palenie papierosów – jakie czyni spustoszenia w skórze człowieka

Coraz większa ilość wolnych rodników (na skutek nałogowego palenia) powoduje bardzo poważne zmiany w skórze. Możemy się zatem spodziewać:

  • przyspieszenia procesów starzenia skóry (zmarszczki) – zaburzenie syntezy kolagenu o elastyny w skórze
  • zmiany kolorytu – skóra przybiera bladoszarą barwę
  • podatność na zahamowanie naturalnych skłonności regeneracyjnych – palenie papierosów stanowi zatem poważne przeciwwskazanie do zabiegów kosmetycznych
  • odwodnienie skóry i utrata jędrności
  • liczne przebarwienia

Jak widać, zmiany powstałe w skórze na skutek palenia papierosów są dosyć dotkliwe i widoczne. Dzieje się tak za sprawą szybkiego rozprowadzania toksyn dymu papierosowego po całym organizmie człowieka. Wraz z każdym wdechem trafiają one do krwioobiegu i powodują spustoszenia w całym ustroju.

Jak palacz może polepszyć swój wygląd

Głównym sprawcą zmian skórnych i powstałej w wyniku wieloletniego nałogu cery nikotynowej jest stałe dostarczanie trującej dla metabolizmu komórek nikotyny. Jak można temu zapobiec? Otóż dobrą alternatywą są coraz bardziej sławne papierosy ziołowe.

Papierosy ziołowe nie zawierają nikotyny i stanowią o wiele bezpieczniejsze wyjście dla tych, którzy borykają się z usilną chęcią palenia. Oto ich cechy:

  • składniki pochodzą z legalnych upraw ekologicznych
  • zawierają w swoim składzie mieszanki różnych ziół mających działanie lecznicze (np. Dziewa na dla poprawy kondycji płuc)
  • nie powodują negatywnych zaburzeń psychicznych
  • stanowią dobry początek drogi dla tych, którzy pragną rzucić palenie
  • nie zawierają uzależniających składników

Warto wspomnieć, że poza dokonaniem modyfikacji w naszych nałogowych przyzwyczajeniach, można również działać na cerę od zewnątrz, np. stosując kremy i preparaty przeciwzmarszczkowe i nawilżające, a także połączyć to z zabiegami w gabinetach kosmetycznych.

Dodaj komentarz