zerwij z nałogiem Czas leci

Palenie papierosów a psychika – czy można zerwać z nałogiem raz na zawsze

Palenie papierosów a psychika – czy można zerwać z nałogiem raz na zawsze

Wielu palaczy pragnie rzucić swój nałóg. Często żyją oni z poczuciem winy podtruwania siebie i innych, złością na siebie za tzw. słabą wolę oraz frustrują się z powodu pieniędzy, które przeznaczają w dużych ilościach, by zaspokoić swe potrzeby. Złudnie poszukują zamienników lub innych alternatyw palenia. Jednak w ten sposób popadają w kolejne nałogi i zatruwają organizm kolejnymi chemicznymi związkami. Jak zatem przestać palić i cieszyć się dobrym zdrowiem i szczęśliwym życiem? Odpowiedź poniżej.

Rzucanie palenia – od czego zacząć

Istotą uwikłania się człowieka w nałóg (nie tylko palenia) jest tak naprawdę psychika. Już samo poszukiwanie innych alternatyw dla palenia daje o tym znać. Na przykład zmiana na E-papierosy oznacza, że dalej będziemy sięgać po używkę – tylko inną. Zatem należy się zastanowić nad źródłem problemów oraz sytuacjami, które skłaniają do sięgnięcia po papierosa. Dlatego też warto rozpocząć od zapisania się na terapię psychologiczną. Dzięki niej chory będzie mógł określić swoje wewnętrzne trudności i wypracować efektywne ich rozwiązania. W razie napotkania problemu będzie w ten sposób dysponował adekwatnymi narzędziami, pomagającymi się z nim uporać.

Terapia rzucania palenia – jaką wybrać – metoda Allena Carra

Ważne jest, by terapia podjęta przez chorego była skuteczna. Analizując ten wskaźnik wysokiej skuteczności, jedną z metod leczenia nikotynizmu jest metoda Allena Carra – Easyway Stop To Smoking.

Nałogowcy chcący rzucić palenie boją się tego zrobić, gdyż żyją w przekonaniu o słabości swej woli. Metoda Carra całkowicie redukuje ten konflikt, zaś skupia się na przeprogramowaniu myślenia palacza o mechanizmach nałogu. Skłania do przekonania, że rzucając palenie zyskuje spokój i szczęśliwe życie, zaś papieros te dobra odbiera. Przekierowuje również skupienie się na źródłach nałogu i metodach radzenia sobie z nimi.

Zalety metody Allena Carra:

  • efektywność o szybkość działania – wystarczy jedna 6-cio godzinna sesja
  • potwierdzone źródła – sesje prowadzone są przez wyspecjalizowanych trenerów – byłych palaczy
  • zerwanie z nałogiem w sposób niemal natychmiastowy za pomocą prostej instrukcji
  • brak stosowania jakichkolwiek leków lub innych alternatyw nikotynowych
  • duża pomoc i wsparcie psychiczne

Dodaj komentarz